top of page

mano kvepalai

Katilinė (127).jpg
 
 

Dėstytoja,

autorinių seminarų lektorė, individualių kvapų, skirtų renginiams, įmonėms, šventėms, asmeninių kvepalų autorė, parfumerė

 

 

Domėjimosi sritys:

emocinis kvapų poveikis, kvapų marketingas, asmeniniai kvapai, savęs pažinimas per kvapus, aromaterapijos pagalba saviugdai, kvapų psichologija.

„Kvapo grožis tame, kad jis kalba mūsų širdims. Dažniausiai mes tikimės, kad kalba ir kitų širdims...“ Elizabeth Taylor

 

Pradėjusi domėtis natūraliais kvepalais, niekaip negalėdavau išsirinkti, - ar noriu būti švelni ir moteriška, kaip Rožė, ar viliojanti ir paslaptinga, kaip Jazminaitis, o gal linksma, kaip egzotiški Frangipani žiedai. Kas kart nustebindavau save, galų gale bent vieną riešą priliesdama lašeliu Indijos Lotoso - jis sunkus, keistas, bjaurokas, o gal mielas ir jaukus, primenantis močiutės rankinuką, o gal ir spintelę, bet tikrai įtraukiantis, sudominantis ir niekada nebepaleidžiantis. Kodėl? Kodėl tas keistas kvapas mane taip traukė?...

 

Mano draugės rinkdavosi kitokius kvapus. Pasakodama joms apie aromatų savybes, jų poveikį emocijoms, nuotaikai, apie tai, kokią asmenybę atspindi tas kvapas, supratau, kad tie pasirinkimai - neatsitiktiniai. Kodėl?

 

Ieškojimas atsakymų į šiuos "kodėl?" ​atvedė mane į aromakologiją - tai mokslas, tiriantis psichologinį kvapų poveikį žmogaus elgsenai, nuotaikai, emocinėms būsenoms ir asmenybei.

 

Kiekvienas žmogus, besikuriantis savo kvepalus, dar kartą įrodo ir primena, koks įdomus ir gilus yra kvapų pasaulis, kiek daug galime pasimokyti iš gamtos, kiek daug iš tiesų patys jau žinome, nujaučiame, apie tai net nesusimąstydami. Kiekvienas, kartojantis kvepalų kūrimo sesiją parodo, kokią nemenką įtaką jo gyvenime turėjo mažytis augalų sielos pripildytas buteliukas.

 

Kvapų pagalba galime stipriąsias savo savybes iškelti, pabrėžti. Kai kuriuos bruožus prislopinti ar net jų atsisakyti. O taip pat ir atstatyti trūkstamas emocijas ar pojūčius.

Natūralių kvapų naudojimas įtakoja efektyvius asmeninius pokyčius, pvz. padeda žmogui tapti atviresniu, lengviau priimti save ir kitus. Ugdant toleranciją įvairesniems kvapams, plečiasi ir asmeninės tolerancijos ribos tiek žmonėms, tiek aplinkybėms, situacijoms.

Kvapų pagalba galime  sušvelninti pykčio jausmą, išjausti, išsakyti jį, ir nukreipti energiją į kūrybą. Kai kurie aromatai stiprina pasitikėjimą savimi. Padeda lengviau ir atviriau parodyti simpatijos, meilės jausmus.

 

Rinkdamiesi žinomų vardų reklamuojamus kvapus, kartu renkamės ir marketingo kuriamą asmenybės įvaizdį. Norėdami būti išties autentiški, galime susikurti savo asmeninį kvapą, kuris ne tik išskirtinis ir vienintelis, bet turi konkretų ir ypač efektyvų poveikį asmenybės augimui.

bottom of page